Jak usunąć, wyłączyć Śledzika?!

17 09 2009

Nie ukrywam że intencją tego postu podniesienie jeszcze bardziej oglądalności blog’a 🙂 Mimo że nie jest ono małe, zawsze trzeba iść do przodu i się rozwijać 🙂
Do rzeczy. Administracja naszego narodowego portalu który prowadzi spis ludności Polaków, ale nie tylko również świetną kartotekę dla policji i innych służb postanowił zaskoczyć nas Śledzikiem… Nie widziałem osoby której podobałaby się ta opcja, a dzisiejszy wpis na Blogu Naszej-klasy jest wesołą wyobraźnią jej twórców… Wracając do sedna sprawy pewnie nie chce się wam klikać przy każdym znajomym ‚nie śledź’. A więc można to obejść i wyłączyć całe okienko gdzie wyświetlane są wiadomości ze śledzia… Do roboty!!!

Dla przeglądarki – Mozilla Firefox
Potrzebny jest dodatek do Firefoxa – Stylish. Ściągniesz go stąd. Instalacja jest bardzo intuicyjna i każdy powinnien sobie poradzić.Gdy zrestartujesz przeglądarkę kliknij na zakładkę “Narzędzia”, potem “Dodatki”. W nowym oknie zaznacz zakładkę “style”. Potem “Stwórz nowy styl”. Konieczne jest nadanie nazwy. Np. Śledź lub Śledź tylko do wódki 🙂

W największym polu tekstowy wpisz:

#sledzik_box {
display: none;
}

Kliknij “Zapisz” i gotowe! 🙂

Dla przeglądarki – Opera
Poprzedni kod:

#sledzik_box {
display: none;
}

Zapisz w notatniku jako sledz.css, a w Operze udaj się poprzez zakładkę “Narzędzia” do “Preferencje”. Kliknij opcje “Zaawansowane” i wybierz “Zawartość”.
Następny krok to “Opcje stylów”. Kliknij na “Wybierz” i znajdź ’sledz.css’, zapisz i zrestartuj przeglądarkę.

Dla przeglądarki – Safari

Tutaj jest niemal tak samo jak w Operze. Zapisz plik ’sledz.css’ tak jak robiliśmy to dla Opery i naciśnij CTRL i +. Potem wybierz zakładkę “Zaawansowane” i wybierz opcję Styli.
Zaznacz “Inny…”, a pojawi Ci się okienko wybrania pliku. Znajdź “sledz.css” i wybierz, potem zapisz. Zrestartuj przeglądarkę, a śledź zniknie z Twojego talerza!

Dla przeglądarki – Internet Explorer 8

Zapisujemy ’sledz.css’ tak samo jak w dwóch poprzednich przeglądarkach. Wchodzimy w menu Narzędzia i wybieramy Opcje internetowe. Klikamy na przycisk Dostępność. Zaznaczamy pole Formatuj dokumenty używając mojego arkusza stylów. Następnie klikamy na przycisk “Przeglądaj…” i wybieramy nasz plik CSS. Zapisujemy i restartujemy “przeglądarkę”.

Od tego momentu nie wyświetla nam się to debilne okienko z całą masą łańcuszków proszących o usunięcie śledzika 🙂


Opcje

Info

7 komentarzy do “Jak usunąć, wyłączyć Śledzika?!”

17 09 2009
sylwuch (16:06:39) :

jesteś bogiem ;D

17 09 2009
Legolas (16:34:06) :

Potwierdzam słowa Sylwucha

21 09 2009
Ciekawa ;d (17:10:54) :

A do przeglądarki Explorer ?

21 09 2009
Outlaw (17:17:37) :

Przecież jest napisane… a zresztą kto tego używa jeszcze… 🙂

21 09 2009
huncwot89 (17:59:49) :

Dodałem link do tego artykułu w moim opisie;)
Mam nadzieję, że chociaż tak się odwdzięczę za sposób na to badziewie, bo admini nk jakoś łaskawie nie odpisują na mój mail..
Pozdrawiam;)

24 09 2009
lojd (19:53:11) :

pomysł z tym śledziem na 6+ 😀 😀 dzięki i pozdrawiam

1 10 2009
yellloooo (10:15:55) :

ok a co z midori arora konqueror??

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>