Upgrade sprzętu

7 12 2008

Dzieje się dużo więc dlatego jest tutaj cisza, bo nie mam czasu na pisanie. Mam nadzieje że nadrobię to trochę. Dziś dostałem w końcu nowy monitor 22″ 🙂 W porównaniu z starym CRT 19″ obraz jest o niebo lepszy. Od zawsze myślałem że suwak regulacji głośności w mojej skórce w xmms jest to poprostu linia ciągła (pasek) który się przesuwa, a dziś ujrzałem jak jest naprawde, mianowicie są to kreseczki ułożone w taki piękny pasek. Powodem tego mylnego myślnia był widoczny obok na zdjęciu złom.  Waży niemiłosiernie dużo, a jakoś obrazu była makabryczna co pewnie miało skutek na to że dziś musze mieć dodatkową pare oczu… Jakieś 4 lata temu na allegro kosztował on 150zł… w końcu to medion… Teraz nastał czas na LG który też był po bardzo okazyjnej cenie i to nówka 🙂 Teraz mogę spokojnie otworzyć sobie 4 konsole na ekranie i nie będzie ścisku 🙂 1680×1050 robi swoje.

Pewnie wielu teraz zadaje sobie pytanie dlaczego LG? No, więc miałem akurat okazje zobaczyć LG w akcji – jak wygląda obraz itp i wypadł bardzo dobrze. Również jeśli chodzi o doświadczenia serwisowe to bardzo pozytywnie bo z wszystkich sprzedanych w firmie LG na gwarancje trafiła bardzo znikoma ilość tych monitorów. No i oczywiście cena, nikt nie śpi na pieniądzach i cena również odgrywała tutaj sporą role. Myślę że 460zł za 22″ monitor to bardzo mało. Reasumując polecam wszystkim ten model – 2242S.


Opcje

Info

3 komentarze do “Upgrade sprzętu”

16 12 2008
largo3 (01:08:47) :

Przejście z CRT na LCD to niezłe wrażenie. U siebie pamiętam, że wszystko wyglądało inaczej przez inne odwzorowanie kolorów. Obecnie mam 1280×800 w laptopie, ale często podłączam jeszcze LCD jak robi się ciasno.
Miłego użytkowania monitora… I pamiętaj, na LCD muchy nie zabijaj kapciem. 😛

17 12 2008
Outlaw (01:22:49) :

taaa…. 🙂 CTRka pochłonęła troche much, na szczęście jeszcze sezonu nie ma to może oducze się do tego czasu 🙂

1 03 2009
asqard (11:15:32) :

No tak lcd to jest frajda, ale będę mniej życzliwy dla samej marki LG potrafią ich matryce gasnąć…:( ale życzę Ci Łukaszu by Twoja świeciła wieczność

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>