Zmiany, zmiany i aktualizacje!

22 06 2008

17 czerwca wyszedł nowy firefox z numerem 3. Oczywiście w czasie sesji nie miałem czasu się zająć jego aktualizacją, jednak w piątek się za to zabrałem i oczywiście nie mogło obyć się bez problemów…! Pobrałem paczkę od kolegów z scxd.info który robią je na Slackware Current i oczywiście sypało błędami podczas uruchamiania, ale się w końcu uruchomiło.  Po uruchomieniu oczywiście firefox uruchomił się już bez zarzutu 🙂 Jako że skórka z wersji 2 nie pasowała do nowej, więc postanowiłem pobrać nową wchodzę na firefox.pl w motywy i co…? Wysypują się x-sy!!! Doczytałem że chodzi o nowe pixmap itp… więc nie zastanawiając się dłużej postawnowiłem zaaktualizować slackware. Obecna wersja to był jakiś current po wersji 12 a przed 12.1. Więc zaraz uruchomiłem slapt-get -update i -upgrade. Przez noc dociągnęło się się 500MB ‚nowości’. rano restart i oczywiście zapomniałem najpierw zaaktualizować pkgtool i glibc, więc posypało błędami… szybko jednak boot z cd i zainstalowałem, więc nie było problemu. Problem znikł (a czego można było się spodziewać? 🙂 ).

Mają nową skórkę w firefox postanowiłem w końcu po dwóch latach zrobić upgrade fluxboxa i odświeżyć ogólny wygląd pulpitu. Pod nóż poszły wszelkie skórki jakie są możliwe, menu, i tapeta rzecz jasna.

Obecnie…

… przedstawia się wszystko tak:

Skórka xmms: IBM

Skórka QT dopasowana przez ‚qtconfig’

Sktórka GTK2:Â CleralooksTerminal

Tapeta:

Terminal: aterm

A teraz najważniejsze czyli zrzuty jak całość wygląda 🙂


     Â


Opcje

Info

9 komentarzy do “Zmiany, zmiany i aktualizacje!”

22 06 2008
largo3 (17:00:25) :

Ładnie. 🙂 Sam przez długi czas miałem tę tapetę na pulpicie… Zmiana nastąpiła wraz ze zmianą Slacka na Gentoo.
Pozdrawiam.

22 06 2008
phate (17:28:04) :

Klimatyczny desktop, jednak doczepiłbym się do tego, że tak ciemny motyw. Warto czasami i do komputera wpuścić trochę radosnych barw.
Ja mam manię, żeby co jakiś czas wszystko radykalnie zmieniać, ale na chwilę obecną jest tak: link.
Przepraszam, to XP, nie Linux… 😛

22 06 2008
Outlaw (17:36:32) :

Jakieś kilka lat temu miałem w jasnych kolorach wszystko, ale stwierdziłem że wygląda to bardzo kobieco… i nie był to kolor różowy tylko niebieski 🙂 A taka zmiana na ciemne barwy przyszła po zainstalowaniu fluxboxa 🙂

22 06 2008
LCF (19:47:19) :

Czysty masochizm jak czytam się ile roboty, żeby firefox-a uruchomić. Nie mogę zrozumieć po co ludzi sobie aż tak pod górkę robią.

22 06 2008
Outlaw (23:02:34) :

Jakby aktualizacje były robione na bieżąco to nie byłoby problemu. Jak zbierze się pakietów z prawie roku to trochę musi nakrzaczyć. Generalnie jest tak że jeśli chcesz używać linuksa i mieć spokój z formatami co kilka miesięcy to musisz mieć troche samozaparcia. Szczególnie jeśli chodzi o Slackware. Jeśli zdecydujesz się na Ubuntu np. to o połowę, albo i więcej problemów masz z głowy 😉

23 06 2008
LCF (09:49:13) :

„Generalnie jest tak że jeśli chcesz używać linuksa i mieć spokój z formatami co kilka miesięcy to musisz mieć troche samozaparcia.”

Jakiego samozaparcia, ot wystarczy nie wynajdywać koła po raz drugi skoro już ktoś to zrobił. Jak widać slackwareopodobne o zależnościach między pakietami nie słyszało nadal mimo upływu czasu. Masochizm i nic więcej.

23 06 2008
Outlaw (15:57:10) :

Zawsze jest slapt-get podobny do apt-geta z Ubuntu czy Debiana. Nie jest on tak dobry jak w/w apt, ale również daje rade i na razie nie narzekam. Co do zależności to chyba jest plus dla slackware, bo przynajmniej wiesz co masz zainstalowane! Co jeszcze szczególnie ważne w systemach serwerowych!

24 06 2008
LCF (13:33:39) :

A co to jak instalujesz z zależnościami to nie wiesz co się instaluje ? Tylko mi nie mów, że przy 50+ serwerach jesteś wstanie zapamiętać co gdzie i jak powinno być zrobione oraz jakie zależności w jakich wersjach masz wrzucone.

24 06 2008
Outlaw (16:14:10) :

Przy takiej ilości to musi być jakoś zaautomatyzowane, więc faktycznie Debian z swoim apt-getem nadawałby się idealnie 🙂 Slack ma swojego slacpt-get, jednak dużo brakuje mu do ‚ojca’ i miejmy nadzieje że kiedyś będzie równie dobry. Jeśli powalczysz na początku swojej przygody z linksem z zależnościami i wszystkim co jest w slackware do skonfigurowania to na prawde pozna się linuksa, a nie tylko będzie się bezmyślnie klikać w menu KDE rodem z Win*. Podsumowując
Slackware do ‚nauki’ linuksa
Debian na serwery (slackware też 🙂 )
Cała reszta – do spróbowania jak wygląda „coś innego” 🙂

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>