Nieludzkie oznaczenia – polaryzacja

20 06 2008

 Montując dziś link 5GHz na ok 700m miałem sygnał rzędu -90dBi… co nie jest dobrym wynikiem… Coś było nie tak. Ustawianie anteny zajęło mi godzinę. W końcu zacząłem wątpić w to czy dobrą mam polaryzację. Wkładając antenę razem z RouterBoard do puszki była na niej strzałka która wskazywała jeden kierunek (–>)! Domyśliłem się że wskazuje ona ‚kierunek’ jak trzeba ją do tej puszki wsunąć. Dodatkowo kołki montażowe pod płytę RB ustawiały ją portami w stronę dławników, więc to mnie utwierdziło w przekonaniu że dobrze montuje. Jak się okazało po rozmontowaniu i testach bez puszki antena miała złą polaryzację, a w/w strzałka wskazywała na polaryzacje… przy pierwszym ustawieniu była ona pionowa, więc nie współgrało. Po odwróceniu było ok. Siła sygnału wzrosła do -45dBi. Otwory montażowe wylądowały na pocznej ściance, co chyba nie jest dobry rozwiązaniem przy podłączaniu RJ-45.

Wracając do nieszczęsnej strzałki to zamiast –> powinna być <—>. Więc jeśli w przyszłości będziecie mieli podobny problem dwa razy sprawdźcie polaryzacje, żeby później 3x nie wchodzić na maszt i kombinować :) Dałem znać już o problemie Paną z ATS, więc mam nadzieje że mylący ‚znak’ zostanie zmieniony na poprawny.


Opcje

Info

2 komentarze do “Nieludzkie oznaczenia – polaryzacja”

1 08 2008
kapod (21:56:07) :

Kolego, odwrócić laminat trzeba i jest OK 🙂

ATS nic nie zepsuł.

3 01 2016
Adzik (22:57:30) :

nie dBi tylko dBm

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>